Jak na to

Splácíte hypotéku či spotřebitelský úvěr a nelíbí se vám, že vám bankovní instituce účtují vysoké poplatky? Můžete se bránit a zkusit získat své poplatky zpět. 

  • O vrácení poplatků lze zažádat až o čtyři roky zpětně. Můžete tak získat i peníze z již splaceného úvěru.
  • Jednou z možností je přímo písemně banku zažádat, aby vám poplatky vrátila.
  • Mnohem efektivnější však bývá využít služeb společností, které zajišťují hromadné vymáhání.

Postup krok za krokem

  1. Přejděte na stránku s formulářem pro vrácení bankovních poplatků. Ten najdete na adrese https://vracenipoplatku.cz/formular-pro-vraceni-bankovniho-poplatku/.
  2. Vyplňte celý formulář (povinné položky jsou označené hvězdičkou). I když vypadá na první pohled dlouhý, nelitujte svého času - vyplatí se to.
  3. Následně vytiskněte plnou moc a smlouvu o právní pomoci. Oboje tyto dokumenty najdete na stejné stránce, jako formulář pro vrácení poplatků.
  4. Dejte dohromady všechny potřebné podklady: podepsanou plnou moc a smlouvu o právní pomoci, smluvní podmínky banky, smlouvu s bankou, výpisy z úvěrového účtu, ze kterých vyplývá uhrazení poplatku.
  5. Následně vše pošlete na adresu uvedené advokátní kanceláře. Nemusíte se bát poplatků - kromě poštovného nic neplatíte.
  6. Informace o dalším postupu vám přijdou během několika dní na jeden z kontaktních údajů, které jste zadali.

Pokud vám není cokoli jasné, zeptejte se přímo na uvedeném webu. Můžete také položit dotaz do fóra (viz odkaz v hlavním menu).

Odkazy: Prodej a založení (ready made) společností u Yourfirm.cz, Inzerce půjček, úvěrů a hypoték, expresní Ferratum půjčka pro všechny. Nenechte se pohltit svými dluhy. Clever Money s.r.o. Vám poradí jak vyhlásit osobní bankrot v případě, že jste dluhy získali jako fyzická osoba.